כולכם בוודאי מודעים לאפשרויות הריפוי של מים חמים. עוד משחר ההיסטוריה, המצרים ביצעו אמבטיה עם מים חמים לשם התפוגגות של דווי ואף לשם מציאת שלווה, על ידי החדרה של אבנים לוהטות אל תוך המים. ביוון העתיקה הוקמו מבנים ספציפיים בהיקף של מעיינות מים חמים, כמו למשל – בית חולים או אזור של מפגשים.

המעלות של ג’קוזי ביתי – 

  • המעטה של דווי – הרבה מטפלים פיזיותרפיסטים וכל מיני אנשי מקצוע תמימי דעים, ביתרון של טבילה במים חמים. ג’קוזי ביתי מאיץ את הזרימה של אנדורפינים, שזהו חומר אשר מפחית דווי וכן מיטיב את מצב הרוח שלכם.
  • אנטי איינג’ינג – טבילה במים חמים בג’קוזי ביתי עשויה להאריך את תוחלת החיים שלכם. על פי מחקר אשר בוצע בתחום זה, נמצא כי שהייה מדי שבוע בג’קוזי ביתי עשויה להאט את ההזדקנות בשיעור של כעשרים אחוז בקרב כל מיני אנשים.
  • הטבה במטבוליזם וכן הסרה במשקל הגוף – על פי מחקר אשר בוצע בתחום הלה, נמצא כי טבילה בג’קוזי ביתי עם מים לוהטים כמוה כעשיית כושר. בסיום כניסה לג’קוזי ביתי קיימת ירידה בכמות הגלוקוז בדם וגם בכמות המוגלובין מסוכרר. 
  • הטבה באיכות השינה שלכם – במידה והנכם סובלים מאיכות שינה ירודה וכן הנכם מעוניינים בשינה יותר איכותית, דעו לכם כי המרכז הארצי לחקר השינה במדינת ארצות הברית תמים דעים כי יש להיכנס לג’קוזי ביתי בצורה קבועה לפני שהנכם הולכים לישון, בשל כך כי מים לוהטים מכניסים את הגוף שלכם לשלווה ואף בטמפרטורה של הגוף שלכם מסייעת בידכם לישון טוב יותר.
  • שחרור של השרירים שלכם – כניסה לג’קוזי ביתי בתום כושר או לחלופין בתום יום עמוס – תשחרר את השרירים שלכם, הווה אומר – הטבה בזרימת הדם מהטבילה במים לוהטים היא שכל מיני אלמנטים וגם חמצן יבואו בזריזות ואף באופן אפקטיבי יותר אל השרירים שלכם ויסבו לשחרור חומצה של חלב, אשר נאגרת בתוך השריר בעת עשיית כושר גופני. ההשפעה של עיסוי בתוך ג’קוזי ביתי נותנת בידכם להימנע מן עשיית עיסוי אשר עלותו רבה ביותר.
  • שחרור של מפרק בעל דלקת – ג’קוזי זה הוא האזור האופטימלי עבור טיפול של מפרק בעל דלקת. טבילה במים לוהטים מעלה את טמפרטורת הגוף שלכם וכן מרחיבה את כלי הדבר, מה שמסב להמעטה בדווי שלכם ואף להטבה בנפיחות ומיטיב את אפשרויות התנועה שלכם.

Author

Admin