shadow

אנשים רגילים ואפילו מעדיפים לצרוך שירותים באופן פרטי, על אף שהם ניתנים בחינם באופן ציבורי. חינוך פרטי, חוגים פרטיים, שירותי רפואה פרטית ועוד. הטענה היא שאמנם שירות פרטי יקר יותר ממה שהציבור מציע, אך הוא זמין יותר, נגיש יותר, ולא אחת מקצועי ואיכותי יותר. 

לאחרונה ישנה צמיחה במשק של חברות שמספקות שירותי שיקום עד הבית באופן פרטי. מדוע צריך שיקום פרטי? מהם היתרונות לשיקום פרטי בבית? כל זה ועוד במאמר הבא.

 

מהו שיקום, ומי זקוק לו?

תהליך השיקום נועד לסייע לכל אדם אשר תפקודו היום-יומי נפגע, עקב מחלה או אירוע, לחזור לתפקוד מרבי. התהליך יכול להתקיים במסגרת אשפוז או בקהילה ובדרך כלל שותף לו צוות רב מקצועי שכולל רופא שיקומי, צוות סיעודי, פיזיותרפיסטים, מרפאות בעיסוק, קלינאי תקשורת, דיאטנים, עובדים סוציאליים ופסיכולוגים.

 

מה היתרון בשיקום פרטי בבית ומה הוא כולל?

הדבר החשוב ביותר הוא להתחיל את השיקום מהר וסמוך יותר לפציעה או אבחון המחלה. שיקום בשלב מוקדם מאפשר מימוש טוב ויעיל יותר של הפוטנציאל השיקומי. כולם מדברים על “חלון הזדמנויות”. אם כן, אין זה מונח מדעי ואין לדעת מהו גודלו, אבל הניסיון שלנו ב-Restart Therapy המומחים לשיקום פרטי בבית, מוכיח שאכן לכל אדם יש את “חלון ההזדמנויות” שלו, והוא אכן מוגבל בזמן. לכן, בכל מקרה, רצוי להתחיל את השיקום מהר ככל שניתן. 

השיקום הציבורי בארץ הוא מצוין אולם לא כולם מגיעים אליו, שירותי השיקום בקופות הינו מוגבל בזמן ולא תמיד מאפשר קבלת רצף טיפולי. דוגמא טובה לכך, היא כאשר אדם מסיים את השיקום במוסד וחוזר לביתו להמשך שיקום. במצב כזה חשוב מאוד לשמור על רצף טיפולי, על מנת לא להביא לנסיגה ואובדן של הישגים שהושגו בשיקום עד כה. קבלת השירות דרך הקופה אינו מבטיח זאת. מכל הסיבות הללו יותר ויותר אנשים פונים לקבלת שירותי שיקום באופן פרטי, הניתנים במכונים פרטיים או בבית. אל מול היתרון של ציוד שיקומי וטכנולוגיה הקיימים בשפע במכונים הפרטיים, עומד היתרון בשיקום ביתי, בסביה הטבעית בה האדם חי, בה גם עולים הקשיים התפקודיים עליהם ניתן לעבוד בצורה ישירה ואפקטיבית.

 

Restart Therapy מציעה שיקום פרטי בבית הלקוח במגוון תחומים

שיקום אורטופדי– שיקום לאחר פציעות, חבלות, ניתוחים ושברים של מערכת השריר-שלד בגוף. שיקום אורטופדי כולל שיקום תנועתי, הפחתת כאב וחזרה לפעילות יומיומית וספורטיבית מירבית. שיקום אורטופדי יעיל ביותר כאשר הוא ניתן בסמוך לפציעה/ניתוח. שיקום פרטי בבית מוודא קבלת טיפול מקצועי ואיכותי ללא המתנה. 

שיקום נוירולוגי– שיקום לאחר ניתוח ראש, חבלת ראש ואירוע מוחי. כמו כן, שיקום אנשים שמתמודדים עם מחלות נוירולוגיות כגון פרקינסון, טרשת נפוצה, נייוון שרירים, ALS ועוד. שיקום נוירולוגי פרטי בבית מאפשר תרגול תפקודי של פעולות ומטלות יומיומיות בהן האדם מתקשה, בסביבה הטבעית בה הוא חי. תרגול בסביבה הטבעית מאפשר התאמה אישית ומדויקת יותר לצרכים ולקשיים שצצים במהלך הטיפול עצמו, והטמעה ויישום קלים ונוחים יותר של הפתרונות השונים.

שיקום גריאטריRestart Therapy מציע טיפול פרטי בבית הקשיש עבור מגוון של מצבים שכיחים בקרב אוכלוסיית הגיל השלישי, כגון: טיפולי פיזיותרפיה לאחר אשפוז או מחלה שהובילו לירידה תפקודית וקושי בהליכה, טיפולי ריפוי בעיסוק לשימור ואימון יכולות החשיבה והזיכרון, טיפול של קלינאית תקשורת לשיפור יכולת הבליעה והתקשורת (בעיות שפה וקושי בדיבור), ייעוץ תזונתי על ידי דיאטנית קלינית לשמירה על משקל גוף וערכים תזונתיים תקינים, והתאמת הסביבה בבית ואביזרי עזר להגברת תפקוד ובטיחות. 

האדם הקשיש שגר בביתו, בדיור מוגן או בבית אבות, בדרך כלל אינו נייד ותלוי בבן משפחה על מנת לקבל את השירות הנדרש לו בקהילה. שיקום פרטי בבית הקשיש מבטיח קבלת טיפול מקצועי ואיכותי וגם מקל על בני משפחה מטפלים, אשר קורסים תחת עומס המשימות הכרוכות בטיפול ביקיריהם.

 

לפרטים נוספים על שיקום פרטי בבית אתם מוזמנים לבקר באתר שלנו בכתובת:www.restart-therapy.co.il  או להתקשר אלינו בטלפון שמספרו 073-3742-999.

 

Author

Admin

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *